Idea stojąca za stworzeniem serwisu

Anna Sawon zdjęcieNazywam się Ania Sawoń, jestem żoną i mamą trójki dzieci pasjonującą się wszystkim co z dziećmi związane, a więc ciążą, porodem, karmieniem piersią, chustonoszeniem i rodzicielstwem bliskości. Urodziłam oboje moich dzieci ?naturalnie? choć nie do końca. Pierwszy poród pod wieloma względami odbiegał od moich oczekiwań, ale skończył się dobrze, tzn urodziłam córeczkę drogami natury. Chociaż było bardzo ciężko i rozczarowałam się w wielu momentach, to ten poród dał mi siłę jako kobiecie. Byłam z siebie bardzo dumna. Choć niedoskonałe, było to doświadczenie budujące i ubogacające. Z czasem żal, że nie pozwolono mi urodzić tak jak chciałam wziął górę nad poczuciem dumy i zadowoleniem z porodu. Dopiero mój drugi poród pozwolił mi oswoić tamto doświadczenie, a także dał ogromną siłę i wiarę w mądrość swojego ciała. Poród mojego syna był po prostu piękny. Prawie wymarzony. Wprawdzie chciałam rodzić w wodzie, ale wcale nie żałuję, że tak się nie stało. Urodziłam naturalnie w swoim własnym tempie, bez znieczulenia i innych niepotrzebnych ingerencji. Wyszłam z tego porodu silniejsza, bogatsza i mądrzejsza. Moją historię porodową można przeczytać na tej stronie. Takie właśnie historie dają siłę innym. Wiele dobrych historii składa się na moje przygotowanie do porodu i wiem, że w dużej mierze właśnie dzięki nim przebiegł on tak a nie inaczej. Potrzebujemy dobrych opowieści porodowych, aby zatrzeć powszechnie panujące przekonanie, że poród to tylko niepotrzebny ból, często upokorzenie, po prostu zło konieczne. Wierzę, że dobre historie mają siłę uzdrawiania z błędnych przekonań, złych doświadczeń, a nawet traum porodowych. Wierzę, że kobiety mogą się wspierać i uczyć nawzajem poprzez dzielenie się pozytywnymi historiami. Pięknyporód.pl powstał, aby wspierać kobiety we wszystkich wyborach związanych z porodem oraz umacniać w rodzących wiarę w to, że poród może być doświadczeniem pięknym, leczącym i ubogacającym. Chciałabym, aby te historie docierały także do tych kobiet, które jeszcze nie rodziły, aby utrwalił się w ich umysłach i sercach pozytywny obraz porodu.

Na początku tego roku powstał portal mojej koleżanki Emilki, VivatPoród.pl. Jego powstanie ujawniło drzemiącą w polskich internautkach potrzebę dzielenia się swoimi pozytywnymi historiami porodowymi. VivatPoród.pl gromadzi tylko opowieści o porodach w pełni naturalnych, niezakłóconych żadnymi interwencjami medycznymi. Szybko okazało się, że jest potrzeba, aby istniało miejsce, gdzie mogą się znaleźć wszystkie pozostałe piękne porodowe opowieści. Tym miejscem będzie PięknyPoród.pl.

logo jpgRGBint

Pięknyporód.pl ma być w pewnym sensie polskim odpowiednikiem amerykańskiego Birth Without Fear, dostałam nawet osobiste "błogosławieństwo" od jego założycielki :)

'You certainly have my blessing in starting your own blog/FB page! :)

Take care, January '  

Informacje zawarte na tej stronie nie mają charakteru medycznego.

Jeśli masz jakieś wątpliwości związane ze swoją ciążą lub porodem, skontaktuj się ze swoim lekarzem lub położną.