"Witaj Nasze Kochanie"

Projekt ?Witaj Nasze Kochanie? zrodził się z pasji i chęci ukazania piękna życia w łonie. To unikalny sposób na przybliżenie nam tego tajemniczego świata i zwrócenie uwagi na siłę wrażenia, jakie jego mieszkańcy robią na nas, rodzicach. Utrwalone w szlachetnej szklanej materii wizerunki dzieci pozwolą nam inaczej spojrzeć na życie przed narodzeniem. Projekt łączy to co wizualne i to, co słowne, trwały nośnik i delikatny przekaz, nowoczesną technologię i odwieczne emocje.

Zdjecie USG grawerowane 3D w szkleTreścią projektu jest zebranie zdjęć USG wraz z opisami rodziców, przekształcenie ich do formy przestrzennej, wygrawerowanie w szklanych bryłkach, umieszczenie w specjalnej gablocie i wystawienie jej do podziwiania przez publiczność. Tę nietypową wystawę już wkrótce można będzie zobaczyć w Białymstoku. Organizatorami są Portal PięknyPoród.pl oraz producent personalizowanych statuetek, sklep CrystalCiTY.pl, czyli ja i mój mąż. Ten projekt to nasze najnowsze dziecko. Jest on połączeniem naszych aktywności zawodowych i pasji. Wystawa sama w sobie jest niezwykła, zarówno pod względem treści, jak i formy.

Projekt ?Witaj Nasze Kochanie? to przedsięwzięcie non-profit, które jest częścią odbywających się po raz czwarty w Białymstoku Dni Bliskości. Ideę bliskości będzie wyrażało 28 szklanych bryłek umieszczonych w podświetlonej gablocie. W każdej z nich zostanie wygrawerowane zdjęcie USG dziecka na etapie życia płodowego opatrzone inskrypcją nadesłaną przez rodziców. Ten podpis ma być wyrazem emocji towarzyszących rodzicom w związku z tym zdjęciem. Celem wystawy jest ukazanie piękna i niezwykłości życia w łonie oraz zwrócenie uwagi na emocje i przeżycia towarzyszące rodzicom, a szczególnie ojcom, na tym wczesnym etapie rodzicielstwa.

Gablota na zdjęcia USGO uczuciach od zawsze towarzyszących przyszłym rodzicom wystawa opowiada za pomocą nowatorskich środków. Zdjęcia USG, które zeskanujecie i nam przyślecie nasz grafik opracuje za pomocą specjalnego programu, dzięki czemu będą wyglądały jak wypukłe, a nie płaskie obrazy. Tak przygotowaną chmurę punktów wygrawerujemy laserową maszyną wewnątrz szklanej bryły. Gotowe statuetki umieścimy w podświetlonej gablocie, której ciepły, czerwonawy kolor przywodzi na myśl miejsce, z którego wszystkie te obrazy pochodzą.

Możecie wziąć udział w tym projekcie wysyłając zdjęcie swojego dziecka z życia przed narodzinami uchwycone przez fotografa-amatora-(ginekologa) za pomocą ultrasonografu. Do zeskanowanego zdjęcia dołączcie podpis - zdanie lub dwa, które pokazują Wasze odczucia w chwili otrzymania tego zdjęcia. Chodzi o pokazanie emocji związanych z tym momentem i z tym konkretnym zdjęciem. Napiszcie też, z ktróego tygodnia ciąży jest zdjęcie. Pamiętajcie, że jest tyko 28 miejsc, a właściwie 27, bo jedno już zajęte przez moją Alicję. Osoby, których zdjęcia znajdą się na wystawie otrzymają również swoją szklaną bryłkę, taką samą jak będzie w gablocie. Tutaj możecie zobaczyć, jak takie przykładowe szkiełko wygląda.

Wystawę można będzie oglądać w Białymstoku od 12 do 20 października. Następnie wyruszy ona w objazd po kraju. Może odwiedzić także Was. Jeśli macie pomysł na miejsce w Waszym mieście, które mogłoby przyjąć naszą gablotę (galeria, klubokawiarnia) napiszcie do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Więcej informacji na: http://witajnaszekochanie.crystalcity.pl

Witaj Nasze Kochanie wystawa zdjęć

Informacje zawarte na tej stronie nie mają charakteru medycznego.

Jeśli masz jakieś wątpliwości związane ze swoją ciążą lub porodem, skontaktuj się ze swoim lekarzem lub położną.